Rośliny pastewne

Mieszanki odmian Lidea są przeznaczone do produkcji zbilansowanej paszy wysokiej jakości i składają się z najlepszych odmian, biorąc pod uwagę przydatność tworzenia mieszanek.

img test

Uprawa roślin pastewnych na paszę dla zwierząt gospodarskich jest podstawą wysokiej jakości rolnictwa. Prawie 65% diety roślinożerców zależy od użytków zielonych, a zasób ten musi pozostać wydajnym i szanowanym środkiem produkcji, wspierającym niezależność hodowców.

Uprawę roślin paszowych należy uważać za prawdziwą uprawę roślin. Czy trzeba przypominać, że „trawę trzeba uprawiać”?

Wkład gospodarczy roślin pastewnych zostanie wzmocniony poprzez dobre zarządzanie pastwiskami. Po precyzyjnym zdefiniowaniu potrzeb gospodarstwa, obowiązuje kilka zdroworozsądkowych zasad:

  • Systematycznie używaj roślin strączkowych niezależnie od składu runi pastwiskowej,
  • Wydłużenie okresu uprawy poprzez połączenie gatunków roslin uzupełniających,
  • Skorzystaj z postępu genetycznego dzięki zastosowaniu nasion certyfikowanych,
  • Wartość żywieniowa trawy zebranej w odpowiednim czasie jest większa
Euralis i Caussade teraz pod marką Lidea

NASIONA EURALIS I CAUSSADE SEMENCES TO TERAZ NASIONA LIDEA

15 kwietnia 2021 roku Euralis Semences i Caussade Semences połączyły się, tworząc Lidea. Odtąd nasze nasiona są dostępne pod marką Lidea.

Mieszanki pastewne stanowią zasiew roślin złożony z kilku gatunków roślin, które w krótkim czasie pozwalają na uzyskanie dużego zapasu paszy. Mieszanki pastewne to doskonała alternatywa w żywieniu bydła, która pozwala na szybkie uzupełnienie potrzebnej ilości paszy dla zwierząt oraz poprawę żyzności i struktury gleby. Mogą być zasiane na pastwiskach oraz łąkach będących źródłem pozyskiwania pasz. Stanowią bardzo cenne źródło pokarmu dla przeżuwaczy i mogą być podawane w formie zielonki w okresie letnim, oraz siana, kiszonki, a także sianokiszonki, zimą. 
Oferowane przez hodowlę LIDEA, mieszanki pastewne składają się z roślin, które dają plon o dużej masie, szybko odrastają i stanowią cenne źródło składników odżywczych dla zwierząt. Są przeznaczone dla gospodarstw, w których przykłada się uwagę do niezawodnych sposobów produkcji paszy. Chcąc wysiać łąkę lub pastwisko, należy wybrać nasiona pochodzące od sprawdzonego producenta, dzięki czemu można mieć pewność, że skład produktu będzie zgodny z deklaracją na opakowaniu i będzie on w stanie sprostać wymaganiom.