CSZ 18078

CSZ 18078

Nasiona rzepaku

CSZ 18078 to średnio wczesna odmiana liniowa (populacyjna) rzepaku ozimego hodowli LIDEA, z wysokim potencjałem plonowania zwłaszcza w trudnych rejonach klimatycznych.

REJESTRACJA

Spodziewana Włochy 2021

 

JAKOŚĆ PLONU

Rzepak ozimy CSZ 18078, to odmiana nowej generacji wśród odmian populacyjnych. Posiada dobry wigor początkowy i wysoką tolerancję na mróz oraz bardzo wysoką odpornośc na choroby jak Sclerotinia czy Phoma. 

Zawartość tłuszczu: 46,9%

Zawartość kwasów Omega-3: wysoka

Zawartość białka: wysoka

 

DOBÓR STANOWISKA

Odmiana uniwersalna, nadająca się do uprawy na wszystkich kompleksach glebowych.

 

undefined

 

FIZJOLOGIA 

Rośliny rzepaku ozimego CSZ 18078 są niskie, bez tendencji do wylegania, co ułatwia przeprowadzanie zabiegów ochronnych, a potem zbiór. Odmiana posiada bardzo dobre zdolności regeneracyjne po zimie. 

Rzepak buduje plon głównie na odgałęzieniach bocznych, dlatego nie należy drastycznie zwiększać normy wysiewu ponad zalecaną górną granicę (patrz kategoria: norma i termin wysiewu). Wydłużony termin kwitnienia zwiększa liczbę zawiązanych łuszczyn.

Termin dojrzewania rzepaku CSZ 18078 określony został jako średnio późny.

 

undefined

 

CECHY AGRONOMICZNE

 

undefined

 

TERMIN SIEWU

Należy dopasować się do warunków wilgotnościowych i siewy rozpocząć w terminie zalecanym w danym rejonie. W przypadku niemożności dotrzymania terminu siewu – wyjazd w pole można opóźnić nawet do 7-10 dni od terminu zaleconego.

 

NORMA SIEWU

45-55 NASION / M2

Pamiętajmy jednak, aby w przypadku siewu opóźnionego zwiększyć normę wysiewu do górnej zalecanej granicy – w przypadku CSZ 18078 do 55 nasion na m2.

 

GDZIE KUPIĆ CSZ 18078?

Skontaktuj się z przedstawicielem regionalnym na swoim terenie

KONTAKT