Czym się zajmujemy

Lidea korzysta z szerokiej wiedzy hodowców i specjalistów z działów badań i rozwoju, produkcji i sprzedaży, aby zaoferować rolnikom szeroką gamę nasion wielu gatunków roślin rolniczych roślin i niestandardowych rozwiązań.

BADANIA I ROZWÓJ ODMIAN ROŚLIN UPRAWNYCH

Hodowcy Lidea wykorzystują nowe technologie, aby wynaleźć odmiany roślin zaspokajające potrzeby różnych rolników i dostosowane do wykorzystania w wielu segmentach rynku rolnego. Kierunki użytkowania naszych odmian roślin uprawnych to między innymi pasze dla zwierząt, przemysł spożywczy czy przemysł energetyczny.

badania_nad_odmianami

Zespoły hodowców rozmieszczone w 17 stacjach badawczych zapewniają stały rozwój innowacji genetycznych i odmianowych. Najlepsze rozwiązania nasienne testujemy w rzeczywistych warunkach uprawy na kilkudziesięciu tysiącach eksperymentalnych poletek. Dzięki temu możemy sprostać wymaganiom technicznym, agronomicznym i glebowym oraz klimatycznym każdego rolnika.

Lidea od wielu lat angażuje się w partnerstwa prywatne i publiczne w celu wzmocnienia swoich programów badawczych. Uruchomiliśmy na przykład programy badawcze w zakresie odmian słonecznika (Soltis), roślin oleistych (Innolea) lub roślin pastewnych (GIE Grass). Współpraca jest kluczem do naszego sukcesu.

Główne obszary naszych badań

  • Podwyższenie plonowania
  • Przystosowanie naszych odmian do różnorodnych warunków glebowo-klimatycznych
  • Poprawa odporności lub tolerancji odmian na szkodniki i choroby
  • Poprawa jakości plonu roślin uprawnych w celu zaspokojenia potrzeb rolników i rynków (zawartość białka, zawartość oleju, wartość odżywcza, strawność).
  • Lidea wprowadza również innowacje w rozwoju cyfrowych narzędzi decyzyjnych. Wzmacniamy swoją wiedzę rolniczą, abyzapewnić precyzyjne rozwiązania zgodnie ze specyfiką gospodarstwa, a tym samym oferować klientom najlepsze możliwe wsparcie.

 

HODOWLA NASION

Nasiona Lidea są przygotowywane do sprzedaży w 8 zakładach produkcyjnych we Francji, Hiszpanii, Ukrainie, Rumunii i Rosji. Aby zaoferować Państwu to, co w naszej genetyce najlepsze, Lidea współpracuje z siecią rolników, którzy rozmnażają nasze nasiona. Są to hodowcy o wysokim poziomie wiedzy technicznej. W sumie co roku uprawiamy prawie 47 000 hektarów w 9 krajach. Technicy i inżynierowie agronomiczni regularnie doglądają plantacji nasiennych.

Celem firmy Lidea jest oferowanie wysokiej jakości nasion, gwarantujących pełną identyfikację. Zapewniamy satysfakcję klienta.

Lidea stawia na wysokowydajne laboratoria o najwyższych standardach jakości. Lokalizujemy je jak najbliżej naszych fabryk nasiennych, co pozwala nam badać i zagwarantować jakość produkcji począwszy od żniw, przez cały proces produkcji materiału siewnego aż do pakowania naszych produktów.

Zgodnie z zasadami ISTA (International Seed Testing Association), Lidea zapewnia pełną identyfikację parti nasion (tzw. traceabilty). Analizujemy siłę kiełkowania, czystość i kalibrację nasion, ich wilgotność i czy są wolne od chorób. Laboratoria są również odpowiedzialne za przeprowadzanie analiz molekularnych (sprawdzenie tożsamości odmianowej, wykrywanie niezamierzonej obecności GMO) oraz analiz chemicznych (proporcje pyłu i składników aktywnych zapraw nasiennych) we wszystkich naszych zakładach produkcyjnych. Kontrola obejmuje co najmniej 6 etapów z zastosowaniem ścisłego planu monitorowania na każdym etapie. Plany te są zróżnicowane dla każdej uprawy i obejmują łącznie 26 rodzajów analiz.

 

SPRZEDAŻ NASION

Zespoły Lidea mają siedziby w 16 oddziałach w Europie, na Ukrainie i w Rosji. Nasi przedstawiciele terenowi codziennie współpracują z rolnikami i partnerami, oferując im spersonalizowane wsparcie.

Dzięki zrozumieniu specyfiki lokalnego rynku rolnego, warunków glebowo-kilmatycznych, przepisów i oczekiwań rolników, Lidea może przekazać klientom swoją wiedzę i jest wstanie zaoferować im rozwiązania dostosowane do ich potrzeb. Dzięki nam zwiększysz plony ze swojego gospodarstwa.

Lidea oferuje swoją szeroką gamę produktów (ponad 60 gatunków roślin rolniczych) w 48 krajach na całym świecie.