Rośliny międzyplonowe

Rośliny między- i poplonowe stanowią prawdziwy zestaw narzędzi agronomicznych do zrównoważonej ekspresji potencjału upraw.

Mieszanki poplonowe

W przypadku wysiewu przed zaplanowaną uprawą międzyplonową szatę roślinną należy traktować jako prekursor uprawy, zapewniający ochronę i wzbogacenie gleby przy jednoczesnym zachowaniu zdrowotności i stanu pasożytniczego poletka.

Roślina towarzysząca zasiana w uprawie przyczynia się do rozwoju ekosystemu, sprzyja redukcji nakładów i zapewnia stabilne plony.

Wierzymy, że rośliny między- i poplonowe otwierają się na nowe systemy uprawy, Lidea zwraca szczególną uwagę na obserwację i eksperymenty, pozostawiając wiele miejsca na innowacje.

Lidea oferuje szereg zrównoważonych rozwiązań dla wszystkich rodzajów produkcji rolnej:

  • ROLNICTWO ORGANICZNE
  • BIO- FUMIGANTY I NEMATOCYDY
  • TRAWY DO WINNIC
  • ROŚLINY TOWARZYSZĄCE
  • UŻYTKOWANIE ROLNICZE
  • PSZCZELARSTWO I DZIKIE UŻYTKOWANIE
  • BIOENERGETYKA
  • UŻYTKOWANIE PASZOWE
Euralis i Caussade teraz pod marką Lidea

NASIONA EURALIS I CAUSSADE SEMENCES TO TERAZ NASIONA LIDEA

15 kwietnia 2021 roku Euralis Semences i Caussade Semences połączyły się, tworząc Lidea. Odtąd nasze nasiona są dostępne pod marką Lidea.

Jako hodowla multigatunkowa LIDEA posiada ponad 20 letnie doświadczenie w komponowaniu wielogatunkowych mieszanek międzyplonowych (poplonowych). Dobór odpowiednich gatunków i odmian traw, zbóż, roślin bobowatych czy oleistych powoduje, że mieszanki międzyplonowe z hodowli LIDEA cenione są zwłaszcza na wymagających rynkach Europy zachodniej – głównie Niemiec i Francji. 

 

Zalety stosowania mieszanek międzyplonowych

Właściwie dobrane gatunki w mieszankach wzajemnie się uzupełniają tworząc odpowiednio dużą biomasę zieloną która wzbogaca glebę w materię organiczną i próchnicę. Podobnie zróżnicowany wielkościowo system korzeniowy poszczególnych gatunków penetruje różne warstwy gruntu działając aktywnie strukturotwórczo na glebę. Składniki mineralne nie zostają wymywane lecz są wiązane a po rozłożeniu roślin stopniowo uwalniane. Dodatkową zaletą stosowania mieszanek międzyplonowych jest przeciwdziałanie kompensacji chwastów, chorób i szkodników.