Boost&Go - zaprawa nasion kukurydzy

Zaprawa nasion kukurydzy ma na celu ograniczyć straty w uprawie spowodowane przez szkodniki, grzyby czy ptaki na etapie kiełkowania roślin. W ofercie Lidea znajduje się seria zapraw do nasion kukurydzy Boost&Go. Zaprawy Boost&Go nie tylko chronią potencjał genetyczny kukurydzy, ale dzięki biostymulacji i otoczce polimerowej zapewniają równe wschody i bezproblemowy siew. Poznaj rodzinę zapraw do kukurydzy Boost&Go by Lidea. 

Nie od dziś wiadomo, że zaprawy nasienne pozytywnie wpływają na kiełkowanie kukurydzy. Zaprawianie nasion pozwala zapewnić lepszą ochronę kukurydzy na choroby, zwłaszcza na początku wegetacji. Ponadto zaprawianie ziarna należy do najskuteczniejszych metod walki wobec szkodników glebowych.

Na rynek wprowadziliśmy zaprawę nasienną o nazwie BOOST&GO. Zaprawa do kukurydzy w naszym materiale siewnym jest przebadana oraz pokryta w 100%, przyczyniając się do równomiernego rozwoju rośliny.

Działanie zaprawy Boost&Go to kompozycja czterech komponentów, które działają już od siewu, aby w pełni zachować potencjał genetyczny naszych odmian kukurydzy.

  • OTOCZKA POLIMEROWA (polimery - poprawiają przyczepność zaprawy do nasion ograniczając tym samym pylenie)
  • BIOSTYMULANT LUB INOKULANT
  • MIKROELEMENTY (Mg, Mn, Zn, Cu)
  • PESTYCYDY

Dlaczego zaprawa BOOST&GO?

  • wyrównane i szybkie wschody roślin
  • pełna ochrona już od siewu kukurydzy
  • szybki rozwój nasion kukurydzy i regeneracja uszkodzeń
  • ochrona potencjału genetycznego

Jak pokazują badania polowe, nasiona zaprawione Boost&Go wschodzą szybciej i mają mocniejszy wczesny wigor wzrostu w porównaniu do nasion w standardowej zaprawie. 

zaprawa nasion Boost&Go

 

OBSADA ROŚLIN KUKURYDZY
Zwiększona nawet o 10%* dzięki skuteczniejszemu pokryciu nasion zaprawą oraz zawartych w niej mikroelementach ułatwiających szybkie i wyrównane wschody.

POWIERZCHNIA LIŚCI
Rozwój biomasy we wczesnych stadiach (3-7 liści) +7%*

INTENSYWNOŚĆ FOTOSYNTEZY
Poprzez biostymulację metabolizmu azotu - do 14%* większa powierzchnia liści kukurydzy (index NDVI) w fazie 8-10 liści.

* w porównaniu do kontroli bez zaprawy Boost&Go
Źródło: sieć doświadczalna Lidea, 2021

PO CO ZAPRAWIAĆ NASIONA?

Nasiona w glebie bez zaprawy mogą w ogóle nie wydać plonu, dlatego zakup nasion z zaprawą należy do jednego z tańszych sposobów na zabezpieczenie plonu w uprawie kukurydzy. Należy pamiętać, że zaprawianie nasion na własną rękę może przynieść odwrotne (negatywne) skutki. Z kolei zbyt duża ilość zaprawy przyczynia się do zaburzenia procesu wzrostu roślin. 

SIEW NASION KUKURYDZY

Już w pierwszych dniach od siewu, nasiona kukurydzy są narażone na uszkodzenia powodowane przez grzyby z rodzaju fusarium, które przyczyniają się do spowolnienia lub uniemożliwienia wzrostu. Obecnie zaprawianie nasion kukurydzy należy do najskuteczniejszej metody walki z grzybami - substancja czynna pokrywająca nasiona uniemożliwia grzybom żywienie się nasionami.

KIEŁKOWANIE ZIARNIAKÓW A ZAPRAWA KUKURYDZY

Zmiany klimatyczne, ograniczenia stosowania pestycydów, zachwaszczenie, szkodniki czy ptactwo oraz wiele innych czynników wpływa na kiełkujące ziarniaki czy wzrost roślin w najbardziej wrażliwym okresie - kiełkowania i wschodów. Z tego względu Hodowla LIDEA stworzyła zaprawę nasienną Boost&Go dla ochrony potencjału genetycznego od samego siewu.

W naszej ofercie znajdziecie nasiona zaprawione Boost&Go BIRD z dodatkiem Korit 420 FS przeciw ptakom oraz nasiona zaprawiane z dodatkiem stymulatora Boost&Go PRIME.