facebook pixel 1 facebook pixel 2

Zaprawa nasion kukurydzy Boost&Go

Gama zapraw nasion kukurydzy Lidea chroni i stumuluje rośliny kukurydzy już na etapie kiełkowania roślin. Zaprawy Boost&Go ułatwiają siew, zabezpieczają potencjał genetyczny wschodzących roślin, biostymulują je i chronią przed chorobami czy atakami szkodników lub ptaków.

boost&go to zaprawa nasion kukurydzy

Zmiany klimatyczne, restrykcyjne przepisy dotyczące zapraw nasiennych, chwasty czy straty powodowane przez choroby i ptaki mają poważny wpływ na kukurydzę i limitują plonowanie. Zaprawa BOOST&GO chroni uprawę kukurydzy już od momentu siewu, dając roślinom najlepszy możliwy start. 

 

SKŁADNIKI ZAPRAWY NASION KUKURYDZY

OTOCZKA POLIMEROWA

zapewnia lepsze pokrycie nasion i ogranicza powstawanie pyłu

 

MIKROELEMENTY

ułatwiają szybkie i wyrównane wschody

 

BIOSTYMULANT

w celu aktywacji metabolizmu roślin i polepszenia wigoru siewek oraz tworzenia biomasy

 

OCHRONA I ZABEZPIECZENIE

pestycyd dostępny w fazie kiełkowania oraz wschodów (środek ochrony roślin zależy od wybranej opcji zaprawy - patrz niżej)

zaprawa do nasion kukurydzy zapewnia doskonałe pokrycie nasion i 100% wybarwienie

 

 

GAMA ZAPRAW BOOST&GO

Zaprawa BOOST&GO jest dostępna w dwóch wersjach. Każda z nich zawiera wszystkie 4 składniki, ale różnią się zawartym w składzie pestycydem:

 

BOOST&GO PRIME to wersja zaprawy ze środkiem grzybobójczym. W swoim składzie zawiera także mikroelementy i biostymulant. Całość w otoczce polimerowej. 

 

BOOST&GO BIRD to wersja zaprawy z dodatkiem środka odstraszającego ptaki Korit 420 FS. Zawiera także mikroelementy i biostymulant. Całość w otoczce polimerowej.

Czytaj więcej o BOOST&GO BIRD.

 

Dlaczego zaprawa BOOST&GO?

Nie od dziś wiadomo, że zaprawy nasienne pozytywnie wpływają na kiełkowanie kukurydzy. Zaprawianie nasion pozwala zapewnić lepszą ochronę kukurydzy na choroby, zwłaszcza na początku wegetacji. Ponadto zaprawianie ziarna należy do najskuteczniejszych metod walki wobec szkodników glebowych. Dodatek mikroelementów oraz biostymulanta zapewnia wykorzystanie 100% potencjału genetycznego nasion już na starcie. 

Komponenty BOOST&GO działają już od siewu, dając:

  • wyrównane i szybkie wschody roślin,
  • pełną ochronę grzybobójczą oraz odstraszając ptaki (w wersji BIRD),
  • szybki rozwój nasion kukurydzy i regenerację uszkodzeń,
  • ochronę możliwości rozwoju roślin (potencjału genetycznego).

Jak pokazują badania polowe, nasiona zaprawione Boost&Go wschodzą szybciej i mają mocniejszy wczesny wigor wzrostu w porównaniu do nasion w standardowej zaprawie. 

zaprawa nasion Boost&Go

 

WIĘKSZA OBSADA UPRAWY BEZ ZWIĘKSZENIA NORMY WYSIEWU

BOOST&GO ułatwia szybkie i wyrównane wschody. Rośliny mniej męczą sie w tej krytycznej dla uprawy fazie wzrostu. Badania pokazują, że nasze składniki zwiększają obsadę nawet o 10%*  (w stosunku do uprawy bez zaprawy Boost&Go, na której część roślin nie wschodzi prawidłowo).

 

SZYBSZY ROZWÓJ BIOMASY I WIĘKSZA POWIERZCHNIA LIŚCI 

Szybki rozwój biomasy we wczesnych stadiach rozwoju roślin zwiększa powierzchnię liści w stadium 3-7 liści nawet o +7%*.

Zastosowanie Boost&Go przynosi biostymulację metabolizmu azotu - roślina w fazie 8-10 liści ma już nawet do 14%* większą powierzchnię liści kukurydzy liczoną poprzed indeks NDVI.

*W porównaniu do kontroli bez zaprawy Boost&Go. Źródło: sieć doświadczalna Lidea, 2021

 

PO CO ZAPRAWIAĆ NASIONA?

Nasiona w glebie bez zaprawy mogą w ogóle nie wydać plonu, dlatego zakup nasion z zaprawą należy do jednego z tańszych sposobów na zabezpieczenie plonu w uprawie kukurydzy. Należy pamiętać, że zaprawianie nasion na własną rękę może przynieść odwrotne (negatywne) skutki. Z kolei zbyt duża ilość zaprawy przyczynia się do zaburzenia procesu wzrostu roślin. 

 

SIEW NASION KUKURYDZY

Już w pierwszych dniach od siewu, nasiona kukurydzy są narażone na uszkodzenia powodowane przez grzyby z rodzaju fusarium, które przyczyniają się do spowolnienia lub uniemożliwienia wzrostu. Obecnie zaprawianie nasion kukurydzy należy do najskuteczniejszej metody walki z grzybami - substancja czynna pokrywająca nasiona uniemożliwia grzybom żywienie się nasionami.

 

KIEŁKOWANIE ZIARNIAKÓW A ZAPRAWA KUKURYDZY

Zmiany klimatyczne, ograniczenia stosowania pestycydów, zachwaszczenie, szkodniki czy ptactwo oraz wiele innych czynników wpływa na kiełkujące ziarniaki czy wzrost roślin w najbardziej wrażliwym okresie - kiełkowania i wschodów. Z tego względu Hodowla LIDEA stworzyła zaprawę nasienną Boost&Go dla ochrony potencjału genetycznego od samego siewu.

 

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.

Zapoznaj się z zagrożeniami i postępuj zgodnie ze środkami ostrożności wymienionymi na etykiecie.

 

Kliknij w przycisk POBIERZ ULOTKĘ, aby pobrać informacje o BOOST&GO w uprawie kukurydzy w formie PDF.