Boost&Go Bird - zaprawa na ptaki w kukurydzy

Coraz większym problemem w uprawie kukurydzy są ptaki - znaleźliśmy rozwiązanie na to, czyli zaprawa Boost&Go BIRD.

Ptaki należą do inteligentnych zwierząt, ponieważ gdy dopadną się plantacji podążają w rzędach wydziobując ziarno za ziarnem lub wyrywają młode siewki kukurydzy. Ponadto niskie temperatury w maju utrudniają zdobycie naturalnego pożywienia przez ptaki, wtedy szkodniki (ptaki) skupiają się na siewkach kukurydzy. Największą liczbę szkód wyrządzanych przez ptaki zaobserwowano na plantacjach sąsiadujących z drzewostanami.

Rozwiązanie-zaprawa Boost&Go BIRD (na ptaki)!

Zaprawa ta posiada otoczkę polimerową, która poprawia przyczepność zaprawy oraz ogranicza jej pylenie. Boost&Go BIRD posiada mikroelementy takie jak - magnez, miedź, cynk czy mangan. Pierwiastki te przyczyniają się do szybszego oraz wyrównanego wzrostu roślin. Ponadto zaprawa z biostymulantem w celu polepszenia wigoru siewek czy przyrostu biomasy. Najważniejszym czynnikiem tej zaprawy jest ochrona fungicydowa wraz z zabezpieczeniem przed ptakami. 

Korzyści zaprawy Boost&Go BIRD:

  • szybkie kiełkowanie nasion
  • pełna ochrona rośli od samego początku wegetacji
  • równomierne wschody
  • ochrona potencjału genetycznego

Zaprawa odstraszająca ptaki

Opcją odstraszania ptaków jest zastosowanie nasion z fungicydowymi zaprawami nasiennymi. W pomocy rolnikom i ich plantacją wprowadziliśmy na rynek zaprawę Boost&Go BIRD. Jest to pakiet podstawowy współdziałających czterech komponentów z repelentem Korit 420 FS - czyli repelent z opcją odstraszania ptaków w formie koncentratu zawiesinowego do zaprawy nasion kukurydzy.

Połączenie tych komponentów chroni plantację kukurydzy przed ptakami, które często żerują przy zasiewach kukurydzy. Zaprawa Boost&Go BIRD wzbogacona o Korit 420 FS wpływa na lepszy start rośliny oraz szybszy rozwój systemu korzeniowego. 

Podsumowując

Jeżeli w Twojej okolicy występują ptaki przy siewach czy wschodach kukurydzy, najlepszym rozwiązaniem jest zakup zaprawionych nasion z dodatkiem Korit 420 FS. Czyli nasiona kukurydzy z hodowli LIDEA z zaprawą Boost&Go Bird.

Poniżej kukurydza, którą zakupisz z zaprawą na ptaki (Boost&Go BIRD):

ES Hemingway, ES Islander, ES Submarine, ES Constellation, ES Creative, ES Hattrick, ES Mylady, ES Perspective, ES Yakari, Grigri CS, Inici, Tonifi CS